Exedra znamená místnost. V této místnosti najdete obrázky, vtipné texty, zajímavé básně nebo recenze o knihách či filmech.

Rose Mader

22. února 2009 v 15:17 | Stephen King |  Knihy - horory a thrillery

Anotace: Příběh mladé ženy Rose, provdané za sadistického policistu - detektiva, který s ní nesmírně brutálně zachází. Jednoho dne se Rose rozhodne od svého muže utéct a začít nový život. V malém antikvariátu spatří podivný obraz starověké kněžky v růžovém rouchu na pozadí pohanského chrámu. Při pohledu na obraz pocítí zvláštní, silné pohnutí a rozhodne se ho koupit. Když jej doma pověsí na zeď, obraz se stane branou do tajemného světa...
Můj náhled:
K této dost výstižné anotaci mohu jen podotknout, že je to jeden z nejčtivějších Kingových románů - dokonalá studie tzv. domácího týrání, dokonalý profil manžela - sadisty a manželky- nejen oběti, ale i oběti přesvědčené, že si takovéto zacházení zaslouží. Co je rozhodující moment pro útěk Rose, je drobná maličkost - maličkost z dlouhé série nekonečného bití a ponižování.
Rose odchází - rozhoduje se během okamžiku, nic neplánuje. Protože zná manžela, snaží se zmizet tak, aby ji nenašel. Přesto se na svém útěku dopustí několika maličkých chyb - a její manžel využije všech svých schopností policejního detektiva, aby vyčenichal svoji vlastní manželku - a pak si to s ní vyřídil, vyřídil tak, že na to do smrti nezapomene...
Rose na svém útěku začíná znovu - dá si nové jméno, najde si práci a nemnoho přátel. V městečku, kde bydlí, objeví v jednom antikvariátu zvláštní obraz tajemné ženy - ženy bez obličeje. Obraz se skutečně stává živoucím vstupem do neznámého světa ... světa, který Rose chrání, ale za ochranu také musí zaplatit.
Rose Mader - výborná kniha, jako mnoho dalších Kingovek. Čte se jedním dechem...Román vyšel v r.1998, přeložila Buška Bryndová.

Osobní hodnocení: 80%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 v v | Web | 22. února 2009 v 15:30 | Reagovat

ahoooj, u mě je bleskovka, tak se pls zapoj

jooo a pěknej blogíísek

www.verisssek.blog.cz

ps: sorry za reklamu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama